9 maart 2014

4 handen, 4 voeten

In dit concert voor vier handen (en vier voeten) wordt de reguliere Fokker organist Ere Lievonen vergezeld door Susanne Kujala, een Duits-Finse organiste/accordeoniste gespecialiseerd in hedendaagse orgelmuziek. Susanne Kujala is naast organiste tevens een professionele klassieke accordeoniste, deze combinatie is uitermate geschikt om zich ook het toetsenbord van het 31-toons Fokker-orgel meester te maken. Samen zullen zij voor hen geschreven nieuwe werken uitvoeren, van o.a. Joachim Schneider (Duitsland) en Sebastian Dumitrescu (Finland), en twee oudere werken voor twee organisten van Daniel Caux en Anton de Beer die zij destijds speciaal voor het Fokker-orgel gecomponeerd hebben. Bovendien zullen beiden een orgelsolo uitvoeren. Kortom, een prachtig programma waarbij het Fokker-orgel voor het eerst in deze eeuw weer quatre-mains bespeeld wordt.

U kunt kaarten reserveren bij het Muziekgebouw. De kaarten zijn inclusief een drankje na het concert in het restaurant Zouthaven van het Muziekgebouw aan ’t IJ.

Programma

Daniel Caux (1940-2008) – Choral varié (1964)

Sebastian Dumitrescu (1989) – Fantasia in the Casablanca temperament (2014) première

Juhani Nuorvala (1961) – Prélude non retouché (2012)

Franz Liszt (1811-1886) – Trübe Wolken (1881, arr. Joachim F.W. Schneider)
Wiegenlied (1881, arr. Ere Lievonen)

Anton de Beer (1924-2000) – Hommage aan Frescobaldi (1983)

Joachim F.W. Schneider (1970) – Spans ‘n’ Spins (2013) première

 

Ondersteuning

Dit programma werd mede mogelijk gemaakt door het SNS REAAL Fonds – nu Fonds 21 (renovatie Fokker-orgel), het Prins Bernhard Cultuurfonds (renovatie Fokker-orgel en ondersteuning Fokker-orgelconcerten), het Muziekgebouw aan ’t IJ en Stichting Huygens-Fokker.

Fokker-orgelconcert

Zondag 9 maart 2014, 11.00 uur
Toegangsprijs €16,- (€13,- Stadspas /€11,- CJP)

Kleine Zaal, Muziekgebouw aan ’t IJ
Piet Heinkade 1, 1019 BR Amsterdam

Uitvoerenden

Susanne Kujala, Fokker-orgel
Ere Lievonen, Fokker-orgel